• 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kilka małych propozycji odnośnie forum i serwera
Chciałem przedstawić kilka propozycji, które w dużej mierze dotyczą forum, a w mniejszej serwerów. Są to raczej moje pomysły i spostrzeżenia, ale mam nadzieję, że chociaż niektóre z nich będą sensowne. Z góry zaznaczę, że grafiki tutaj zamieszczone są jedynie w celu wizualizacji "o co mi chodzi", są zrobione "na kolanie", chociaż mogą stanowić jakiś pomysł.

Forum:
1. Chodzi tutaj o zmianę logo i dopasowanie, przynajmniej częściowe forum do wyglądu strony głównej - TitanCraft.pl, która jest bardzo estetyczna i naprawdę przyjemna dla oka. Oczywiście miłe byłoby stonowanie tego w ograniczonej ilości barw, np. zastąpienie czerwonych pasków "Shoutbox" oraz działów, itp. takimi które lepiej wpasowałyby się w kolor.
2. Dodanie przycisku w pasku na forum, który przenosiłby spowrotem na nią.
[Obrazek: 02beXgw.jpg]

3. Poprawienie spolszczenia MyBB, bo w niektórych miejscach nadal jest widoczny język angielski.
4. Usunięcie dodatkowego pola "Custom" - "Lorem ipsum", gdyż znajduje się on niepotrzebnie w każdym profilu
[Obrazek: dm8xBeF.jpg]

5. Dodanie wersji mobilnej forum, z tego co pamiętam był to jeden szablon, który łatwo się dostosowywało lub kiedyś (o ile to nie było w IPB) - zwykły plugin, który kompresował forum Smile Pod spodem zamieszczam także obecny podgląd forum na urządzeniu android.
[Obrazek: TAdRqTP.jpg]

Serwer:
1. Przy sprawdzaniu na serwerze spamowany jest komunikat o tym, żeby wejść na TeamSpeak'a. Ten komunikator już trochę wypada z użytku i miło byłoby skorygować to także do DC.
2. Poprawienie menu bana, skoro nie ma dostępnej opcji kupienia unbana na stronie, która jest tam podana, można usunąć tą informację lub zmienić ją na kontakt do odpowiedniej osoby.
3. Jest to raczej najbardziej pracochłonny pomysł, jednak jest on bardzo miło odczuwany przez graczy premium i stosowany na wielu serwerach, poza tym pamiętam że kiedyś można było znaleźć na to nakładkę do AuthMe na Spigota, tzn. Wchodząc na serwer każdy gracz musi się zarejestrować, a potem zalogować. Często spotyka się jednak udogodnienie dla graczy premium, w postaci oddzielnego lobby weryfikacyjnego pod innym ip, np. (p.titancraft.pl lub premium.titancraft.pl). Pomaga to osobom z kontem premium w razie kradzieży ich nicku przez graczy non-premium i wprowadza to udogodnienie, że osoby takie nie muszą się za każdym razem logować na serwerze. Wystarczy pierwsza rejestracja, bądź... Gdy jesteś zarejestrowany, wystarczy jedno logowanie, potem autoryzowany jesteś przez serwer premium.
4. Dodanie czytelnej informacji na stronie, bądź gdzieś na serwerach o tym, kiedy rozpoczęła się edycja danego serwera. Sam dzisiaj kupując rangę na serwerze nie wiedziałem czy zdecydować się na rangę na zawsze czy kupić na edycję, wiedziałem jedynie że jedna edycja trwa zazwyczaj około 3 miesiące, ile jej zostało, kiedy się zaczęła, nadal jest dla mnie niewiadomą...

To chyba wszystko co na obecną chwilę chciałem zaproponować. Większość rzeczy to "drobiazgi", ale zawsze lepiej jest je poprawić zanim ich się nazbiera cała kupa i właśnie dlatego postanowiłem napisać ten temat.

Czekam na wypowiedzi odnośnie tego tematu,
Pozdrawiam, Paranoik Smile 
Witaj,
dziękuję za wszytkie propozycje, większość przed chwilą została wprowadzona.
Na forum prawdopodobnie zmian nie będzie widocznych, dopiero po naciśnięciu CTRL+F5 będzie można je zobaczyć.
Co do responsywności forum, nie wiem czy istnieją jakieś wtyczki które mogą to implementować (chociaż nie wiem jak coś takiego miałoby działać), aktualnie używany przez nas motyw forum nie wspiera wersji mobilnych.

Do komunikatu podczas sprawdzania dodałem informację o discordzie, jednakże nie będzie ona zbyt szybko widoczna na trybach.
Szczerze mówiąc, wygląd komunikatu z banem robiłem około półtora roku temu, dużo przez ten czas się zmieniło, jednak dodałem informację, że kupno bana jest możliwe poprzez kontakt na discordzie.
Odnośnie autologowania, jest ono dostępne praktycznie od samego początku naszej sieci, nowy gracz który ma nick premium dostaje informację, że może wpisać /autologin aby automatycznie go logowało za każdym razem (o ile używa on konta premium).
Informacje o starcie edycji może dodam pod /itemshop.

Dziękuję za wszelkie uwagi,
Pozdrawiam
Kolejna porcja dupereli, żeby nikomu się nie nudziło xDDD
1. Komenda "/ciekawostki" - zawiera jedną ciekawostkę, która jako jedyna jest wyświetlana, dobrze byłoby także umieścić tam inne informacje, np. to o "/autologin" lub o istnieniu komendy "/przyjaciele", czy nawet "/trade". Można powiedzieć, że nie są one zawarte pod /komendy, a przydałoby się poinformować o tych możliwościach graczy. Sam nie znalazłem o nich wzmianki i dowiedziałem się o nich przed chwilą.
2. Jest parę niezablokowanych komend przez, które bardziej dociekliwi mogą starać się odwzorować serwer, większość tutaj służy do zarządzania, jednak i to sporo znaczy, np. /XYZ, /XYZ,  /XYZ, /XYZ, /XYZ, itp.
3. W /itemshop jest wzmianka o komendzie /przywileje, która nie istnieje.
4. Pod komendą /pomoc zawarta jest literówka...
[Obrazek: TxxgOhJ.jpg]

5. Plugin AuctionHouse mógłby mieć spolszczone komendy, jak większość na serwerze, ale w sumie to nie o to mi głównie chodziło o o liczne błędy w jego tłumaczeniu i literówki.
[Obrazek: CYwt8U9.jpg]
[Obrazek: 2ZvPI3J.jpg]
[Obrazek: 0GI9xHy.jpg]
[Obrazek: iJCGMPa.jpg]
[Obrazek: P8gfbD1.jpg]
[Obrazek: IM0RX0I.jpg]

Tak, tak... Wiem, za przeproszeniem czepiam się szczegółów xD

Jeśli chodzi o styl mobilny na forum, o ile się nie mylę, były do tego nakładki/pluginy takie jak MyBB GoMobile lub Mobile MyBB, które działały pod wersję MyBB 1.8.X Smile
Nie wiem jaka jest zastosowana u was, bo trochę już czasu nie bawiłem się z tym silnikiem forum i większe doświadczenie mam z IPB :/

//EDIT 01.05.2020 - 02:35

6. W przywilejach rang nie jest wspomniane o komendzie /fix i dowiedziałem się o tym dopiero od innych graczy.
7. Nie działa komenda /deszcz, a wcześniej działała także na randze MVP+, co nawet nie wiedziałem, że jest błędem.

Ogólnie jak tak czytam te opisy na /ah, to przydałoby się je zredagować Tongue
Naniesiono poprawki dla większości wymienionych błędów (część będzie widoczna dopiero na nowej edycji cuboidów).
Co do wymienionych przez ciebie wtyczek, obie mi nie działały przy próbie ich aktywacji.

Pozdrawiam
(05-03-2020, 01:29 PM)Debest napisał(a): Naniesiono poprawki dla większości wymienionych błędW ów (część będzie widoczna dopiero na nowej edycji cuboidów).
Co do wymienionych przez ciebie wtyczek, obie mi nie działały przy próbie ich aktywacji.

Pozdrawiam
W takim razie może można wgrać dodatkowy szablon do wersji mobilnej, delikatne go zedytować pod styl forum i ustawić przełączanie na niego poniżej danej szerokości strony? Powinno zadziałać w taki sam sposób, tylko jest to nieco więcej pracy...

Nie musisz za każdym razem dodać podpisu i dziękować. Piszę to raczej, żeby grało się przyjemniej mi i innym, więc można powiedzieć, że robię to dla siebie Tongue

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości